Po czym poznać wrzody żołądka?

Po czym poznać wrzody żołądka?
Wrzody żołądka to charakterystyczna dla współczesnego świata choroba. Dlaczego? Powoduje ją życie w ciągłym biegu, wzmożony stres, brak czasu na przygotowywanie zdrowych posiłku, a nawet na ich zjedzenie.

Wszystko to jest znamienne dla naszych czasów. Niestety, ale taki tryb życia odpokutowujemy chorobami. Warto wiedzieć, jakie są najczęstsze objawy wrzodów żołądka, aby móc odpowiednio szybko dostrzec je i udać się do gastrologa. Szybko podjęte leczenie to klucz do sukcesu w walce z tą przykrą dolegliwością dotykająca nasz układ pokarmowy.
Objawy związane z pojawieniem się wrzodów żołądka to:
ból w górnej części brzucha, na wysokości żołądka, pojawia się zazwyczaj po pierwszej godzinie od spożycia posiłku
zgaga
nudności oraz wymioty
brak apetytu lub jego całkowity zanik
kwaśne lub gorzkie odbijanie
czkawka
wzdęcia
biegunka i zaparcia
nieprzyjemny smak w ustach
widoczna utrata wagi
 
Nie należy bagatelizować wyżej wymienionych dolegliwości, ponieważ sygnalizują one poważną chorobę układu pokarmowego, jaką są wrzody żołądka. Tylko odpowiednio szybko rozpoczęte właściwe leczenie może pomóc wyleczyć się z choroby. Warto udać się jak najszybciej do lekarza specjalisty – gastrologa, ponieważ nieleczone wrzody skutkują przykrymi powikłaniami, takimi jak: krwawienie z górnego odcinka układu pokarmowego, narastanie wrzodu, który atakuje sąsiednie organy, zwężenie odźwiernika, co skutkuje problemami w przełykaniu, a nawet częstymi wymiotami.
Niepokój powinny wzbudzić objawy, które często się nasilają i powracają lub przez kilka dni wcale nie ustępują.