Najlepsze

Czym jest trądzik kosmetyczny?

Czym jest trądzik kosmetyczny?
Zmiany skórne powszechnie nazywane trądzikiem pojawiają się na ciele z różnych przyczyn. Jednym z nich jest trądzik kosmetyczny. Są to zmiany skórne wywołane, czyli niezależne od gospodarki hormonalnej ani uwarunkowań genetycznych, jak jest to w przypadku tradycyjnego trądziku, zwanego młodzieńczym lub pospolitym.

Jak skutecznie leczyć trądzik?

Jak skutecznie leczyć trądzik?
Zmiany skórne potrafią być bardzo uciążliwe, szczególnie jeśli trwają długi czas, są bolesne z powodu stanów zapalnych i szpecące. Z trądzikiem walczą zarówno młodsi, jak i starsi. Warto jak najszybciej zdecydować się na wizytę u dermatologa, ponieważ tylko odpowiednie i szybko rozpoczęte leczenie potrafi zdziałać wiele dobrego w walce z uporczywym trądzikiem. Leczenie miejscowe W przypadku niewielkich zmian trądzikowych najczęściej stosuje się leczenie miejscowe.

Mukowiscydoza

Mukowiscydoza
Jest wrodzonym defektem przemiany materii, dotyczącym kompleksu proteaz z alfa2-makroglobuliną. Pomimo że nie poznano jeszcze dokładnie biochemicznego podłoża choroby, przypuszcza się, że jest ona spowodowana zmniejszonym powinowactwem alfa2-makroglo-bulin osocza do proteaz lub blokadą receptora proteazowego alfa3-makroglo-buliny przez nie znaną jeszcze substancję.

Synteza bialek

Synteza bialek
Biosynteza i degradacja białek regulowane są ilością i jakością podawanych pokarmów, czynnikami hormonalnymi, zmianami środowiska wewnętrznego oraz czynnikami pozaustrojowymi (toksyny bakteryjne, leki, promienie rtg itd.).