Mleko modyfikowane zamiast mleka matki

Mleko modyfikowane zamiast mleka matki
Od wielu lat na sklepowych półkach widnieją różnorodne mleka modyfikowane. Czym są? Kiedy się je podaje? Czy są bezpieczne? Z pewnością te i wiele innych pytań zadają sobie wszystkie mamy. Warto dowiedzieć się nieco więcej na ten temat. Mleko modyfikowane służy do sztucznego karmienia.

Sztucznego, czyli zamiast naturalnego karmienia piersią. Optymalna sytuacja to taka, w której maluchy są karmione mlekiem matki przez pierwsze pół roku życia, jednak z różnorodnych powodów jest to czasem niemożliwe. Wówczas należy sięgnąć po mleko modyfikowane. Współczesne firmy, które je produkują opierają się na zaawansowanych technologiach, aby tego rodzaju produkty były jak najbardziej zbliżone składem i działaniem do naturalnego mleka matki. Najlepsze mleko modyfikowane to takie, które nie tylko zaspokaja głód, ale również korzystnie wpływa na prawidłowy rozwód dziecka. Jeśli więc dziecko jest alergikiem, walczy z kolkami, biegunkami, albo ulewaniem, warto wybierać te produkty, które są dedykowane maluchom zmagającym się z tego rodzaju problemami.
Najzdrowsze i najbliższe mleku matki jest mleko modyfikowane produkowane z mleka krowiego. Dodatkowo wzbogacone o cenne składniki odżywcze stanowi odpowiedni zamiennik naturalnego pokarmu. W związku z tym, produkt powinien być uzupełniony białkiem serwatkowym, które posiada przyjazne aminokwasy. Dzięki temu maluch nie ma problemu z trawieniem takiego mleka oraz jego przyswajaniem. Ponadto, mleko modyfikowane cechuje się niską zawartością czynników alergizujących. Ważna jest tez zawartość tłuszczów roślinnych, w które zamieniane są tłuszcze zwierzęce. Posiada również witaminy i składniki mineralne takie same, jakie są w mleku matki, m.in. żelazo, cynk, l-karnitynę.
Podsumowując: mleko modyfikowane to mleko krowie, które posiada zmieniony skład, aby niemal w 100% było porównywalne z mlekiem matki i aby mogły je pić wszystkie maluchy.